Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 272 200 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


Lubicie taką muzykę?

niedziela, 28 listopada 2010 20:19

    Nagrałem dziś w Radiowej Trójce piękną piosenkę z gatunku Reggae. Uwielbiam ten gatunek!! Zimno na dworze,więc proponuje Wam drodzy bloogowicze,tak na rozgrzewkę ten utwór:-))

                                  Reggae

 

Jeśli nie działa link to proszę zajrzeć na mojego "Chomiczka" http://chomikuj.pl/p.ladek22  folder "Reggae".


oceń
0
0
Tagi: muzyka, Reggae

komentarze (7) | dodaj komentarz

"W szczerym polu biały krzyż,nie pamięta już,kto pod nim śpi ..."

czwartek, 11 listopada 2010 12:40

     Mamy dziś dzień szczególny. W dniu 11 listopada 1918 roku po 123 latach Polska odzyskała Niepodległość! Nie wszyscy dziś zdają sobie sprawę z tego,czym jest Wolność i Niepodległość. Nasze pokolenia nie pamiętają czasów sprzed 1918 roku,ale pamiętamy inne zniewolenie,to przez Związek Sowiecki,więc powinniśmy wiedzieć czym jest Wolność i Niepodległość. Osoby urodzone,powiedzmy po roku 1985, nie zawsze zdają sobie sprawę z tego czym jest Wolność i Niepodległość,bo nie pamiętają czasów dominacji Sowietów wwschodniej części europy.
    Dziś mamy czasy szczególne,bo należymy do Unii Europejskiej. Nigdy chyba w historii Europy nie było takich możliwości,aby tak swobodnie można było podróżować po większości krajów Europy,powinniśmy więc to docenić! Jesteśmy E U R O P E J C Z Y K A M I !!!
    Jesteśmy Europejczykami,czyli obywatelami Europy. Jesteśmy można powiedzieć jednym Europejskim Narodem. My,czyli Polacy,Niemcy,Hiszpanie czy Bułgarzy. Tak jesteśmy E U R O P E J C Z Y K A M I ,ale nie powinniśmy w tym wszystkim zapominać o naszej narodowej tożsamości,a często o indywidualnej tożsamości!
    Byłem kiedyś na Śląsku,gdzie uczyłem się w Szkole Górniczej i stykałem się na codzień z rodowitymi Ślązakami. To było dwadzieścia lat temu i wiele zmian zaszło w naszym kraju,na Śląsku i w ogóle w całej Europie. Wtedy,dwadzieścia lat temu Śląska tożsamość była silna i robiło to wówczas na mnie ogromne wrażenie,ba do dziś robi. Ślązacy są specyficzni. Mają swój język i kulturę,ba nawet mentalność mają swoją. Choćby te trzy czynniki sprawiają,iż Ślązaków można nazwać narodem. Śląsk nie jest co prawda niepodległy,przez co w przeszłości tamtejsi ludzie często musieli decydować po której stronie się opowiedzieć,czy po polskiej,czy po niemieckiej. Śląsk był zbyt mały,aby być niepodległym,więc musiał należeć do któregoś z większych państw. Tę rolę odgrywa Polska,ale Ślązacy nie zagubili swej tożsamości,czy języka i oby tak dalej!! Oni są Polakami,ale przede wszystkim Ślązakami!!
    Wszyscy powinniśmy kultywować swą lokalną tożsamość. U nas w Wielkopolsce nie ma tak silnej kultury lokalnej,a gwara też zanika i mało kto już zaciąga po poznańsku. Dziś mówimy już najczęściej drożdżówka z nadzieniem,a nie jak jeszcze dwadzieścia lat temu "szneka z glancem". Zapytałem niedawno kolegę który liczy sobie 22 lata o "szneke z glancem" to nie wiedział młody człowiek o co chodzi. Już moje pokolenie bardzo słabo posługuje się gwarą,a następne, młodsze,właściwie wcale już nie zna gwarowych słów. Smutne to,ale fakt! Niektóre lokalne święta potrafimy jednak kultywować. Przykładem mogą być dzisiejsze imieniny św. Marcina. Wczoraj zjadłem Rogala Świętomarcińskiego,takiego prawdziwego:-)) Mój kierownik jest rodowitym poznaniakiem z miasta Poznania i jadąc wczoraj do pracy zakupił po jednym takim rogalu dla wszystkich swoich podwładnych,czyli chyba 9 sztuk. Sporo musiały Go te rogale kosztować!! Poznaniacy ogólnie uchodzą za ludzi skąpych,ale jak widać czasem stać ich na gest rozrzutności:-))
    Jest jedna piosenka,która kojarzy mi się z dzisiejszym szczególnym dniem. Przed wielu laty Krzysztof Klenczon z zespołem "Czerwone Gitary" wykonywał piosenkę pt. "Biały krzyż" (http://www.emuzyka.pl/piosenki/Czerwone-Gitary,Bialy-krzyz,3571.html - link 4). Wersję Klenczona znają chyba wszyscy,więc zaproponuję Wam drodzy blogowicze inną w wykonaniu Justyny Steczkowskiej. Można,to przepiękne wykonanie,znaleźć na okolicznościowej płycie wydanej w 2008 roku,a zatytułowanej "Nasza Niepodległa". (http://merlin.pl/Nasza-Niepodlegla_Warner-Music-Poland/browse/product/4,621284.html - link 1) Justyna Steczkowska (http://justynasteczkowska.pl/pl/biografia - link 2) zawsze kojarzyła mi się z niesforną dziewczyną i przez to nie bardzo śledziłem Jej karierę,a piosenek unikałem. Potrafi jednak Justyna mile zaskoczyć,a przekonałem się o tym nie po raz pierwszy,ale o tym szerzej kiedy indziej. Dziś zajmijmy się piosenką "Biały Krzyż". (http://www.youtube.com/watch?v=YGTw8CHnZQE - link 3) Usłyszałem tę pieśń kiedyś w Radiu i zrobiła ona na mnie przeogromne wrażenie!!
    Pamiętajmy o naszych bohaterach,a jeśli zobaczymy gdzieś w szczerym polu biały brzozowy krzyż, przystańmy choćby na chwilę i pomódlmy się przed mogiłą kogoś,kto walczył o Naszą Wolność i Niepodległość. W moich okolicach jest w lesie taki krzyż,a upamiętnia on przysięgę członków POW, czyli Polskiej Organizacji Wojskowej w roku 1918.  Przemek

Ps. Wpis zmodyfikuje kiedy indziej ponieważ nie potrafię wklejać linków do wpisu po zmianach na bloogu!


oceń
0
0

komentarze (37) | dodaj komentarz

"Czarna perła".

wtorek, 02 listopada 2010 14:29

    Nie będzie mnie na bloogu przez najbliższy tydzień lub dwa! Powód-brak dostępu do komputera!!!     Przemek

.
"Czarna perła"..


Film fabularny
Produkcja: Polska
Rok produkcji: 1934
Premiera: 1934. 12. 20
Dane techniczne: 75 min.
Plenery: m.in. willa przy ul. Francuskiej 4 w Warszawie.

.
    Stefan, młody polski marynarz, zostaje pobity w lokalu na wyspie Tahiti. Opiekuje się nim jedna z miejscowych dziewcząt, piękna Moana. Młodzi zakochują się w sobie, spędzają razem wiele pięknych chwil, składają nawet wzajemne śluby wierności. Jednak czas wyjazdu Stefana zbliża się nieubłaganie. Marynarz postanawia wykorzystać dogodną okazję do szybkiego wzbogacenia się i kradnie z miejscowej groty "święte" perły. Wkrótce dopływa do domu, a wraz z nim Moana. Po powrocie do Gdyni zakłada spore przedsiębiorstwo, wchodzi też w układy z aferzystami. Moana przeżywa ciężkie chwile. Widzi wyraźnie, że nie chcąc stracić ukochanego, musi wyglądać i postępować jak biała kobieta. Tymczasem Stefan nawiązuje romans z Reną, żoną jednego z "szemranych" wspólników. Przebiegła kobieta tylko udaje miłość, by omotać naiwnego mężczyznę i ukraść jego bezcenne perły. I rzeczywiście. Niebawem były marynarz staje się ofiarą napadu. Wzgardzona, lecz ciągle kochająca Moana po raz kolejny przychodzi mu na ratunek. Przeznaczona dla Stefana kula trafia w nią.

.
Ekipa
Reżyseria: Michał Waszyński
Scenariusz: Eugeniusz Bodo, Anatol Stern
Dialogi: Eugeniusz Bodo, Anatol Stern
Zdjęcia: Albert Wywerka
Scenografia: Jacek Rotmil, Stefan Norris
Muzyka: Henryk Wars
Piosenki: Konrad Tom, Emanuel Schlechter
Dźwięk: Stanisław Rochowicz
Kierownictwo produkcji: Witold Dybowski
Produkcja: Urania-Film
Atelier: Falanga
Laboratorium: Falanga

.
Obsada aktorska: Reri (Moana)
Eugeniusz Bodo (Stefan)
Lena Żelichowska (Rena)
Franciszek Brodniewicz (Torn, mąż Reny)
Michał Znicz (Krzysztof)
Antoni Różycki (Grzeszczyński)
Tadeusz Frenkiel (lokaj)
Jan Woskowski (barman)
Wiktor Biegański (dyrektor hotelu; nie występuje w czołówce)
Monika Carlo (dziewczyna w barze na Tahiti; nie występuje w czołówce)
Henryk Rzętkowski (nie występuje w czołówce)
Maria Zarębińska (pokojówka Tornów; nie występuje w czołówce)
Feliks Żukowski (policjant; nie występuje w czołówce)
.
Źródło z którego skorzystałem tworząc wpis znajduje się   t u t a j
 - link


oceń
0
0

komentarze (17) | dodaj komentarz

niedziela, 19 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  89 202  

Kalendarz

« listopad »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

O moim bloogu

Moim hobby jest muzyka,książki,rower oraz słuchanie Radia (wyłącznie Polskiego). Robie też zdjęcia aparatem cyfrowym,ale to nie należy do moich pasji.

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 89202

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Sport

Pytamy.pl